•  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Kronika obce

2006 (STR.213 - 218)

2006

Cirkevný život:                   V tomto roku sa pokračovalo v rekonštrukcii kostola. Spravila sa nová fasáda, vstupné schody do kostola a nad ne sa dal prístrešok. Dokončená bola aj výstavba Domu nádeje. Po jej dokončení sa upravil terén okolo celého kostola, ako aj okolo samotného Domu nádeje. V októbri na sviatok Ružencovej Panny Márie nás poctil svojou návštevou Mons. B. Bober, ktorý nám Dom nádeje a bývalý premiér SR M. Dzurinda:

Bolo mi krásne! Tento pekný, slnečný deň a občanov Radomy, vedených skvelým starostom a starým kamarátom Jožkom Malačinom si budem navždy pamätať! Vďaka!

Váš

                                             Mikuláš Dzurinda.“

7.10.2006

Sviatok Ružencovej Panny Márie sme začali mládežníckou sv. omšou, ktorú celebroval M. Veľas zo Stropkova. Po sv. omše bola krížová cesta a tento krásny večer sme ukončili adoráciou. 2.apríla sme si pripomenuli prvé výročie úmrtia nášho sv. Otca Jána Pavla II., na ktorého si vždy s láskou spomíname.

Samospráva obce:              17. Júna sa konali voľby do Národnej rady SR. Po prvý krát v histórii SR sa voľby konali iba v jeden deň. V našej obci v okrsku 1 bol celkový počet zapísaných vo volebnom okrsku 256. Počet voličov, ktorí sa zúčastnili na hlasovaní a počet obálok, ktoré boli odovzdané bolo 136. Počet platných hlasov bol 131. V okrsku 2 celkový počet osôb zapísaných do zoznamu voličov bol 78. Na hlasovaní sa zúčastnilo 52 voličov, počet obálok a platných hlasov bol 62. Najviac hlasov odovzdaných v okrsku 1 bol pre stranu SMER-SD s počtom hlasov 26 a v okrsku 2 pre stranu SDKÚ-DS s počtom hlasov 33. Víťazom volieb podľa konečných výsledkov bola strana SMER-DS. Druhé miesto obsadila strana SDKÚ-DS. Do parlamentných lavíc zasadnú ešte poslanci SNS, SMK, ĽS-HZDS a KDH. Za bránami parlamentu zostali KSS, Slobodné fórum a ANO.

2. decembra sme sa dočkali aj ďalších volieb, a to volieb do obecného zastupiteľstva a starostu obce. Začiatok volieb bol o 7:00 a ukončený o 22:00hod.

Vo volebnom okrsku č. 1 boli zaznamenané tieto výsledky:

Celkový počet osôb zapísaných do zoznamu voličov bol 263. Počet vydaných a odovzdaných obálok bol 212, počet platných hlasovacích lístkov pre voľby do obecného zastupiteľstva bol 210 a pre voľby starostu obce 212.

Vo volebnom okrsku č.2 boli zaznamenané tieto výsledky:

Celkový počet osôb zapísaných do zoznamu volieb bol 80. Počet vydaných obálok 60, počet hlasovacích lístkov pre voľby do obecného zastupiteľstva 58 a pre starostu obce 60. Víťazom v týchto voľbách sa opäť stal p. Jozef Malačina, s počtom hlasov 136. Z 23 poslancov kandidujúcich do Obecného zastupiteľstva si do 5 poslaneckých kresiel zasadnú títo kandidáti:

 1. Michal Viravec 107 hl.
 2. Marcel Demjanovič 103hl.
 3. Juraj Hibeľ 88hl.
 4. Daniela Zelonkayová 70hl.
 5. Imrich Malačina 81hl.

Školstvo:                              ZŠ v školskom roku 2005/2006 navštevovalo 13 detí. Do prvého ročníka nastúpilo 5 detí. Do MŠ bolo v tomto školskom roku zapísaných 21 detí. Do prvého ročníka odišli títo škôlkari:     Majko Guzej, Maťko Rokyta, Lucka Tchuríková, Taňka Hnatová, Marek Gido a Adam Tamáš. Výchovný poplatok je 100SK. Tradične ako každý rok ako ZŠ tak aj MŠ usporiadali, ak keď každý osobne pre deti karneval, program na MDD a v decembri už spoločne privítali medzi sebou Mikuláša.  V júni pred letnými prázdninami OÚ usporiadal výlet do Červeného Kláštora, ktorý bol spoločný pre deti MŠ a ZŠ s rodičmi.

Kultúra:                              Aj v tomto roku sme si nemohli nespomenúť a neosláviť deň našich drahých mám. A kto iný by im tento deň nespestril a nepoďakoval za ich lásku, dobrotu, milé slovo, náruč, v ktorej každá bolesť prejde, ako nie ich deti, či vnúčatá. K ich sviatku im zaprial všetko dobré aj p. starosta, ktorý im venoval aj malý darček.

Šport:                                  Do nášho mužstva pribudli 2 hráči. Táto sezóna bola plná pádov aj vzostupov, nakoľko sme nemali kompletný káder. Sezónu sme ukončili na 5. Mieste.

Novostavby:                        V tomto kalendárnom roku sa rozhodli obnoviť a vybudovať si obytný dom: Imrich Malačina, Marián Guzej, Jozef Malačina ml. a Ján Juhás.

Spoločenská kronika:

Medzi nás prišli:

 • Samuel Maestro
 • Patrik Skunc

Spoločnou cestou života kráčajú:

 • Pavol Malačina a Jana Hrinková
 • Tatiana Radomská a Peter Čižek

Navždy nás opustili:

 • Ján Kačmár
 • Hicová Helena
 • Munková Anna
 • Rokyta Andrej
 • Tchuriková Irena
 • Gača Andrej
 • Luciková Margita

Počasie:                               Hneď na začiatku jari sme opäť zažili strach. Postaral sa o to topiaci sneh a neustávajúci dážď, čo spôsobilo, že nastali povodne. Bol u nás vyhlásený III. Stupeň povodňovej aktivity. Leto bolo pekné a horúce, no tiež sa to nezaobišlo bez stúpania riek aj záplav. Jeseň bola krásna, teplá a slnečná. Ľudia si pokojne mohli pozbierať svoju úrodu z polí a zo záhrad. Aj keď jej nebolo toľko ako po minulé roky, boli sme vďační aj za to. Zima bola tentoraz k nám veľmi dobrá. Bola skúpa na mrazy aj na sneh, takže poľnohospodári z toho neboli veľmi nadšení a samozrejme ani deti, ktoré sa veľmi málo vyšantili.

Úradné hodiny

Pondelok: 08:00 - 15:30
Utorok: 08:00 - 15:30
Streda: 08:00 - 15:30
Štvrtok: 08:00 - 15:30
Piatok: 08:00 - 15:30

Fotogaléria

Kalendár